Dagläger på Solgården
Varje sommar arrangeras ett dagläger på Solgården i Bor för dig som är nio till tolv år.
Vad händer på daglägret?
Vi kommer att paddla kanot, grilla och bygga vindskydd och det kommer finnas mycket fri tid för lekar och bad.
Sommar 2025
I början av februari 2025 öppnas anmälan för daglägret och det är ett begränsat antal platser. Barnet kan delta en till tre veckor. Du får önska veckor i e-tjänsten när anmälan öppnas.
Lägret kostar 200 kronor per vecka. I kostnaden ingår också frukt eller enklare fralla på morgonen, lunch och mellanmål på eftermiddagen. Du väljer själv hur många veckor du vill anmäla till.
För att vara med på daglägret måste du vara mellan nio till tolv år och folkbokförd i Värnamo kommun. Barnet kan delta två veckor, i mån av plats kan det finnas möjlighet att delta tre veckor.
Anmäl deltagande till daglägret på solgården
Har du frågor?
Välkommen att ringa kontaktcenter på 0370-37 70 00, eller skicka e-post till kontaktcenter@varnamo.se