
Barnvagnsfika-buffé
Barnvagnsfika-buffé med frallor, pålägg och massor av god fika för 79 kronor!
Kafferepet dukar upp en härlig buffé av fika där du kan komma och fika, äta frukost eller bruncha på den goda buffé för 79 kronor och 39 kronor för barn under 8 år. Buffén består av frallor, pålägg, fika på gårdagens produkter, kaffe och te.
Självklart finns det plats för barnen, på Kafferepet finns det gott om yta för barnvagnar och även en stor barnhörna med leksaker, böcker och kritor!
Medans flera av livsmedelsbutiker håller samma pris på samma bakelse i cirka 3 dagar så vill Kafferepet ha dagsfärska produkter på deras caféerna och dag 2 säljer de det som blir över på appen ResQ. Nu lanserar de en fika-buffé där en dag i veckan, istället för att sälja på appen dukar upp en hel fika-buffé för pensionärer, med pangpriset 69 kronor .
Var med och räda bra mat och nu på tisdagar, rädda fika!
Vi vill räddar bra mat, var med och var en del av det med oss!
Vad händer om det inte finns något svinn till en tisdag? Ja, då bakar Kafferepet upp nytt! Här finns alltid en härlig fika buffé uppdukad varje tisdag.
Arrangeras av Dittcafe Kafferepet
- Mer information om evenemanget
- Kategori: Fika, Barn och familj