Värnamo kommun logotyp. Länk till www.varnamo.se.

Kontakt

Kontaktcenter
331 83 Värnamo
0370-37 70 00
kontaktcenter@varnamo.se

Öppettider
Måndag-torsdag 7.30-16.30
Fredag 7.30-15.30

Besöksadress
Kyrktorget 1
Värnamo

Ledamöter, BUN

Barn- och utbildningsnämnden (BUN) har nio ledamöter. 

Ledamöter

Maria Johansson, Centerpartiet, ordförande,

maria.johansson@politiker.varnamo.se

Carina Källman, Moderaterna, förste vice ordförande,
carina.kallman@politiker.varnamo.se

Britt-Marie Sellén Nilsson, Socialdemokraterna, andre vice ordförande,
britt-marie.sellen.nilsson@politiker.varnamo.se

Malin Eriksson, Centerpartiet,
malin.eriksson@politiker.varnamo.se

Arben Murati, Kristdemokraterna,
arben.murati@politiker.varnamo.se

Marie Skogefors, Liberalerna,
marie.skogefors@politiker.varnamo.se

Sandra Adesund, Socialdemokraterna,
sandra.borjesson.adesund@politiker.varnamo.se

Sahra Mohammed, Socialdemokraterna,
sahra.mohammed@politiker.varnamo.se

Jerker Friberg, Sverigedemokraterna,
jerker.friberg@politiker.varnamo.se

Ersättare

Rania Khalin, Centerpartiet, rania.khalil@politiker.varnamo.se

Maja Ljungqvist, Centerpartiet, maja.ljungqvist@politiker.varnamo.se

Kjell Karlsson, Moderaterna, kjell.karlsson@politiker.varnamo.se

Sanja Mikulic, Kristdemokraterna, sanja.mikulic@politiker.varnamo.se

Karen Wahlin, Liberalerna, karen.wahlin@politiker.varnamo.se

David Huynh, Socialdemokraterna, david.huynh@politiker.varnamo.se

Ardita Berisha Cani, Socialdemokraterna, ardita.berisha.cani@politiker.varnamo.se

Emila Hedin, Socialdemokraterna, emilia.hedin.vaisanen@politiker.varnamo.se

Jan Andersson, Sverigedemokraterna, jan.andersson@politiker.varnamo.se

Senast granskad:
2019-10-29

Hjälpte informationen dig?

Synpunkter

Tack för att du hjälper oss förbättra webbplatsen!

Vad kan vi förbättra?



Synpunkter